Дикинсън отбеляза 20, за да изведе Канзас пред Тексас с 86-67
AP News | 2024-02-25 | 03:34:05

ЛОРЪНС, Кан. (АП) — Хънтър Дикинсън отбеляза 20 точки, Кей Джей Адамс имаше 16, а номер 9 Канзас победи Тексас с 86-67 в събота вечер.

И петимата титуляри на Канзас отбелязаха двуцифрени резултати, като Джони Фърфи допринесе с 16, Даджуан Харис с 14 и Николас Тимбърлейк с 13.

Канзас (21-6, 9-5 Big 12) се раздели в средата на първото полувреме с поредица от 12-0, за да поведе с 28-15, което беше подчертано от две задръствания. Фърфи отзад подсече защитник и го хвърли между двама Лонгхорни, които започнаха бягането.

Две минути по-късно Тимбърлейк надскочи Дилън Дису за алей-уп удар от Харис при бърз пробив двама на един. Тълпата избухна и Канзас използва тази инерция, за да се дистанцира и да вземе преднина от 45-25 на полувремето.

Джейхоукс надиграха Тексас с 52-34 в боя, което доведе до стрелба на Канзас 32 от 52 или 62% от игра. Тексас изстреля 26 от 62 или 42% от полето.

Тексас (17-10, 6-8) бе воден от Тайрис Хънтър и Дилън Мичъл с по 12 точки.

Кевин Маккулар младши от Jayhawks пропусна мача поради продължителна контузия в коляното. Преди мача треньорът на Канзас Бил Селф каза, че се смята за „от седмица до седмица“. Той пропусна четири мача от Big 12 този сезон.

Тексас: Лоша стрелба в началото преследва Лонгхорнс и сега те са в равенство за девето място в Големите 12.

Канзас: Няколко забивки и изоставане -обратно подаване за спускане от Елмарко Джаксън показа впечатляващо първо полувреме от Jayhawks. Те показаха, че когато удрят всички цилиндри, те са толкова добри, колкото всеки друг в страната.

Тексас: Пътува до № 23 Texas Tech във вторник вечер.

Канзас: Домакин на № 25 BYU във вторник вечер.